Do tradičních cyklovyjížděk na přelomu roku tentokrát nepříjemně zasáhl PES, tedy Protiepidemický systém. Nejen že stanovil v 5. stupni ta nejpřísnější omezení a tak prakticky znemožnil jejich konání, ale řada lidí se rozhodla předem opustit tyto nehostinné končiny a odcestovat. Tak jsme se sešli na Silvestrovské vyjížďce pouze čtyři a pátý účastník nás pouze distanční formou podporoval. Podle možností jsme udržovali jízdu ve dvojicích včetně rozestupů, abychom dodrželi literu daných nařízení. Vcelku rovinatá trasa nás vedla z Joklovky do Topolan, pak po ivanovické cyklostezce, přes Ivanovice do Pustiměře a po pustiměřské stezce do Vyškova. Na protočení převodů kol i kolen a povzbuzení silvestrovské chuti to bylo příjemně akorát. Po ranním přímrazku se sluníčko krásně rozsvítilo, takže to nemělo chybu.

Pustiměřská stezka zatím působí dojmem, že silniční válec si vzal dovolenou předčasně, ale třeba si to časem "sedne".

 

Tradiční Novoroční vyjížďka od cykloprodejny VEUS, na které se sjíždí stabilně větší sestava cyklistů, se tentokrát nekonala vůbec, viz odkaz na stránkách VEUS. Na místě samém jsme se sjeli náhodou pouze dva a konstatovali, že vjezd je pevně uzavřen, takže virus neměl šanci dostat se ani dovnitř, ani ven. Zato vandalové měli v noci na Nový rok asi rojeníčko a poničili některé dopravní značky na cyklostezce podél Dukelské a Olomoucké ulice.

 

Věřme, že příští rok budou už poměry příznivější a dočkáme se možnosti uspořádat plnohodnotnou vyjížďku a to nejen až na konec roku, ale už v jeho průběhu. Dovolujeme si tedy popřát nejen všem věrným čtenářům i příznivcům, ale vůbec všem hodně štěstí do nového roku!