Tak trochu na pozadí všeho dění kolem květnové výzvy DPNK proběhla 7.5. výroční spolková schůze. Ze schůze byl pořízen zápis, který obdrží všichni zapsaní členové spolku.

Celostátní akce Do práce na kole spěje ke svému závěru. Náš tým ProCyklo Vyškov se drží v průběžné tabulce pravidelnosti dojížďky do práce tímto chvályhodným způsobem v solidní polovině pořadí týmů ve Vyškově a v celostátní tabulce dokonce ještě o něco výše, to není tak špatné. O vyhlášení vybraných týmů a jejich odměnění se ovšem podle pravidel nerozhoduje jen podle dosažené míry pravidelnosti (nad 66%), ale losováním, které bere do úvahy i počet jízd do práce. Vyhlášení uspořádáme po získání konečných výsledků soutěže s podporou Města Vyškova mezi 10. a 30. červnem.

Po první akci na triko, resp. druhé šanci na triko, kdy jsme losovali sponzorské vstupenky na představení a koncert, jsme nyní absolvovali další akci na triko s názvem Ledňáček na triko a cyklojízdu po dokončených částech Cukrovarské stezky. Vedle přímých účastníků DPNK nás posílili i někteří fandové a podporovatelé spolku, a tak jsme dosáhli slušného počtu 11 účastníků.

Druhá nabídka akce na triko pro účastníky DPNK ve Vyškově přinesla osvěžení pro parné dny, plné přeháněk a bouřek. V Kozlanech jsme se díky vstřícnosti starosty obce mohli v Obecní hospodě nejen sjet dohromady z různých konců Vyškovska, ale i doplnit tekutiny před jízdou a osvěžit ledňáčkem podle vlastního výběru. Nejen za to budiž celé obci dík, ale i za příklad, který dala ostatním obcím realizací prvního úseku cyklostezky na obnovené trase bývalé cukrovarské úzkokolejky.
Jízda s několika zastaveními po (téměř) kompletní cyklostezce až do Vyškova pak byla příjemnou projížďkou a náplní nedělního dopoledne.

 

 Ledňáček č. 1

Ledňáček č. 2

Pan starosta nás přišel pozdravit a podpořit DPNK

Start cyklojízdy od odpočívky u bývalé vážnice a konečné cukrovarské úzkokolejky

Zastavení u kozlanského rybníka