Cukrovarská:

Tradiční zimní období se proměnilo v podivné předjaří, kdy se noční přímrazky střídají s teplotami, které spíše připomínají jaro. Nicméně až na občasné bláto tohle období  svědčí kolu, a tak pilně testujeme, jak dlouho půjde přejíždět nedokončený úsek mezi hlubočanským a vyškovským po polní pěšině. Když to dobře půjde, předá se už časně zjara staveniště firmě Swietelsky a výstavba přerušeného úseku bude pokračovat.

Cyklokoordinátor:

Spolupráce fiirmy KPMG, která zpracovává koncepci rozvoje cyklodopravy do r. 2030 pro Jihomoravský kraj, s tzv. koordinátory z ORP (obcí s rozšířenou působností – na území bývalého okresu jsou to Vyškov, Slavkov, Bučovice) se utěšeně rozbíhá, protože Koncepce má uzávěrku 29. února. Koordinátoři se sjíždějí na pracovní jednání na JMK a připomínkují pracovní materiály, jak je zpracovatel předkládá.

Do práce na kole:

Lednová výzva Do práce na kole je zkušební sondou, jak taková akce probíhá, jak funguje aplikace DPNK, jak se do ní načítají záznamy ze Stravy. Zpročátku týdne 15. – 21.1 spíše krásně přimrzlo, ale ke konci přišla obleva, která nás vyučila, jak nepřekonatelnou překážkou může být polní bláto, a jak zrádná je ranní námraza a večerní náledí. Úspěšně absolvujeme celý týden a jako jediní tři zástupci z Vyškova (2x KKD a 1x ProCyklo) se umisťujeme v tabulce pravidelnosti dojížďky na sdílených prvních 275 místech z celkového počtu cca 750 účastníků.

Stezkové novinky:

Dříve zmiňovaná spojovací cyklostezka Pístovic a Račic spatří ještě letos světlo světa a má vést po dřívější polní cestě do areálu družstva, tzv. „Slepičárny“, kde naváže na již asfaltovou komunikaci směrem k račickému hřišti. Přístupová stezka od Drnovic je ovšem ještě stále v nedohlednu. Rozbíhá se taky projekt cyklostezky Tučapy – Nemojany s budoucím prodloužením do Lulče…

Propojení pod Olomouckou:

Nadějně vypadá i záměr zprůchodnění tzv. tubesideru pod mostem staré olomoucké silnice přes potůček Marchanice v dolíku mezi průmyslovou zónou a bioplynkou, ke kterému by mohlo dojít při plánované rekonstrukci mostu. Tím by se otevřela bezpečná cesta pro procházkovou a možná i cyklistickou trasu okolo potoka na jih a také na sever podél silnice okolo letiště k muzeu letecké techniky.