• Pustiměřská cyklostezka se prodlužuje až k napojení na ulici Radslavská, dílo by mělo být hotovo do konce letošního roku. Místostarosta Pustiměře se v rozhovoru zmínil také o záměru propojení s Drysicemi.
  • Výbor SFDI schválil žádost o dotaci na část B hlubočanské větve Cukrovarské cyklostezky, která propojí vyškovský a hlubočanský úsek. Výhledově na jaře Swietelsky začne s dokončováním přerušené stavby a odhadem od května 2024 bychom už nemuseli překonávat přerušení stezky jen vyjetou polní pěšinou.
  • Další pokračování hlubočanské části C z Lysovic k napojení na část B závisí na doplnění projektu do konce roku podle požadavků dopravního stavebního úřadu. Pak může být pozastavené stavební řízení obnoveno a pokud nenarazí na nepřekonatelné námitky dotčených subjektů, po jeho ukončení může být podána žádost o dotaci SFDI na tento úsek s realizací v r. 2025.
  • Kučerovská větev B je ve stavu žádosti o změnu územního plánu, nezbytnou pro vedení trasy stezky u Lysovic, kterému zatím brání území ekologické stability. Tato změna si vyžádá podle okolností optimisticky 8 měsíců, realističtější odhad je 1 rok. Pak teprve můžou nastat další nezbytné kroky, tedy dříve jak v roce 2026 se celou stezku nepodaří propojit.
  • Při podzimní vyjížďce jsme se sešli s naším zasloužilým členem Mirkem Rogalem v Hostinci na koupališti v Nezamyslicích, pobesedovali o letní sezoně a předali mu na památku dres s logem Labské stezky, kterou celou na území ČR projel až od horního toku. Hostinec je to moc příjemný, točí se tam dobré pivo a tak padl návrh zmapovat fungující restaurace a hostince v okolí Vyškova. Například restaurace Sokol v Ruprechtově, od nedávna opět v provozu, zaplnila jedno z bílých míst na mapě Vyškovska.
  • Městská rada Vyškova mě jako zástupce našeho spolku schválila do role cyklokoordinátora pro zajištění součinnosti s městem při zpracování nové koncepce rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky JmK. První pracovní jednání na JmK je svoláno již na 4. prosince.
  • V rámci zmapování terénu jsem navštívil starostu Kulířova a následně jsem s přednostou VÚ Březina jednal o naší trase 5029, speciálně o zkratce okolo Kulířovského potoka, která byla narušena při kůrovcové kalamitní těžbě a posléze zrušena z pozice krajské komise KČT na základě stížnosti na neprůjezdnost. Shodli jsme se na faktu, že tato cesta se dá cyklisty nadále používat ve stejném režimu jako jiné lesní cesty v tzv. dočasně zpřístupněných prostorech ve vyhrazené době od pátku o víkendech a svátcích. Odbočka na trasu spojky u brodku bude vyznačena cedulí, upozorňující na pravidla vstupu. Padly i další náměty na možné řešení a jiné cyklisticky zajímavé možnosti v budoucnu podle aktuálních okolností.
  • Navázali jsme dobrý kontakt s opravářem našich značených tras Rosťou Kašovským. Poprvé v historii kontrol jsme dostali přímou zpětnou vazbu s jeho postřehy a připomínkami, které probereme separátně. Příznivě se vyjádřil o úrovni značení v našich obvodech ve srovnání s jinými kraji a já jsem na oplátku pochválil, že úroveň oprav se také výrazně zlepšila.
  •