Jak jsme již avizovali v dřívějších článcích, do užívání se v poslední době dostávají dvě nové, respektive obnovené cyklistické komunikace.

Především byla opravena rozbitá spojovací cesta z ulice Nosálovské přes statek Kašparov do Drnovic, značená jako cyklotrasa 5071, hojně využívaná k výjezdům do oblíbené rekreační oblasti  Drahanské vrchoviny. Nový kvalitní povrch se šířkou 3 metry je vhodný i pro in-line bruslaře, vozíčkáře a pro rodinnou cyklistiku. Bohužel tuto zkratku začali okamžitě zneužívat řidiči, pro které zákaz vjezdu všech motorových vozidel zřejmě není dostatečnou zábranou. Nejenže ohrožují uživatele, pro které je cesta určena, ale poškozují  i samotnou cestu. Proto bude zamezeno najíždění motorových vozidel mechanickými zábranami.

 

Kašparovská cesta u kynologického cvičiště
 

Těsně před dokončením je také výstavba cyklostezky Hamiltony - Lhota, která navazuje na již realizovanou stezku Dědice - Hamiltony. Výstavba vlastní komunikace v délce necelého kilometru, odbočující z ulice Jílová, je v podstatě hotova, zbývá jen dokončit některá opatření k odvádění srážkových vod. Takže otevření této stezky lze očekávat ještě letos na závěr cyklistické sezóny. Na tento úsek by měl v budoucnu navázat další, s prodloužením až do Rychtářova. Tím by bylo dokončeno cyklistické propojení města Vyškova i s nejvzdálenejší  přidruženou obcí. Na těleso cyklostezky pak převedeme značenou cyklotrasu 5029, která dosud vede po silnici.

Odbočka cyklostezky z ulice Jílová v Hamiltonech