Pěkné počasí v závěru roku přímo volalo po nějaké vyjížďce, který by vykompenzovala následky zahálčivého životního stylu okolo vánočních svátků. Někteří z nás neodolali už silvestrovské nabídce, i když ve výsledku bylo počasí dosti drsné a větrné. Tak třeba náš člen Mirek "Rogalo" se pravidelně zúčastňuje silvestrovské vyjížďky s cyklisty z Němčic nebo i sám už řadu let. Konec konců na Silvestra je určitě otevřeno mnohem více přívětivých hospůdek, než druhý den na Nový rok. A pořádně se vyvětrat před silvestrovskými oslavami taky není na škodu, věřte, že pak vám bude mnohem líp chutnat. Tak jsme to v páru se ženou taky vyzkoušeli a podvečerní nálada při západu slunce byla náramná.

Ale nebyli jsme rozhodně sami: " Tiez som bola na Silvestra na vyjizdke. Šla som do Rychtarova a potom po krasenskej ceste a nazad, bolo krasne." (Píše naše nová posila Zuzana Patriková).

Nicméně, kdo dal přednost tradičnímu "švihu" na Nový rok dopoledne, se srazem u prodejny VEUS, rozhodně neprohloupil. Ale dám slovo našemu dalšímu novému přispěvateli, který se akce zúčastnil: "V první den nového roku jsme se začali kolem půl desáté sjíždět k prodejně Veus. Chvíli po desáté, kdy nás bylo něco přes dvacet, jsme vyrazili směrem na Chocholík. Celý peloton jel přes Kašparov do Drnovic a odtud akátovou alejí až k rozhledně. V mírně mrazivém, ale jasném počasí jsme si užívali výhledy do okolí, a následně jsme se už v menších skupinách nebo jednotlivě rozjeli do dalšího cíle, kterým byla vyhlídka na loukách nad opatovickým lomem. Jedna část pelotonu jela lesem přes Rozepři, další část po státní silnici ke křížku před Ježkovicemi a lesní cestou tamtéž, zbytek se rozjel podle svých individuálních plánů. Po krátkém odpočinku u vyhlídky jsme se pak v malých skupinkách nebo jednotlivě vrátili domů. Sice krátký, ale osvěžující švih po vánočním přejídání!"

(Autor příspěvku Mirek Pospíšil)

 

(Ilustrační foto FB VEUS)