Taky vás někdy předjíždějící automobil osolil tak, že chyběl jen jeden - dva decimetry ke kontaktu? Já měl takový zážitek, a nebylo to poprvé, jen den potom, co jsem si přečetl na internetu, že Roman Kreuziger a Peter Sagan - slavné postavy naší česko-slovenské cyklistiky - se postavili do čela kampaně za odstup 1,5 m při předjíždění cyklisty - viz odkaz

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/cykliste-chteji-odstup-1-5-metru-pri-jejich-predjizdeni-podporuje-je-autoklub-cr-i-policie.

A protože tohle patří také mezi preferovaná témata naší České cyklofederace, budeme o naší podpoře této kampaně jednat i na naší výroční schůzi v lednu 2020 a každý účastník bude jistě moci posloužit řadou podobných konfliktů a třeba i s ne tak šťastným koncem. Kampaní za odstup i následných diskusí už byla celá řada - viz např. článek Vráti Fillera

https://prahounakole.cz/2019/03/proc-zavest-povinny-bocni-odstup-v-cesku/. Zatím to ale nevedlo k takovému výsledku, jaký můžeme vidět běžně po Evropě, např. ve formě silniční značky, která v určitých úsecích zavádí povinnost odstupu:

 

 

Zdánlivě jasné téma se ale obyčejně rozplývá v nekonečné řadě námitek a zpochybňování. Věřme, že s tak skvělými reprezentanty v čele a s koordinovanou podporou cyklistické veřejnosti konečně dojdeme ke konečnému úspěchu.