Po třech letech, kdy jsme naši hlavní letní cyklodovolenou podnikali samostatně v páru jako etapové putování po vlastní ose „z domu“, po českých, slovenských i polských pohraničních horách, jsme letos s uvolněním covidových omezení zase jednou vyrazili do vzdálenějšího zahraničí a s péčí cestovní agentury. Ať se jednou o program a zajištění celé akce stará zase někdo jiný… :-)

V tom vrcholném letním termínu, daném celozávodní dovolenou, nakonec padla volba na dosud nepoznanou Bosnu a Hercegovinu. Vzhledem k charakteru krajiny se jednalo opět o zájezd MTB a „bylo se na co koukat“. Osm barvitých etap, s nocováním na třech různých místech s rozdílným národnostním profilem, obsahovalo i odpočinkový den na raftech na řece Neretva a vrcholná závěrečná etapa byla pěším výstupem na nejvyšší bosenskou horu Maglič (2386 m n.m.).

 

 První den náročných šotolinových výjezdů ve výšce okolo 1500 m

 

Krámky s balkánským zbožím na osmanském tržišti

 

Mimoúrovňový soutok řeky Neretva a přítoku ponorné řeky Buna

 

Perla jezera Trnovačko při sestupu z nejvyšší bosenské hory Maglič

 

Další komentované obrázky pro zájemce, s mapkami, profily a statistikami etap, viz fotoreportáž Bosna a Hercegovina 2022. Poděkování patří mé ženě za trpělivost a spolupráci na reportáži i za samotnou účast na tomto náročném podniku.